יקב בקצב אחר – יקב בן חיים

יקב בקצב אחר – יקב בן חיים

יקבים ישראלים

יקב בן חיים

ברוכים הבאים לסדרת כתבות חדשה על יקבים ישראלים!
האהבה שלי ליין התחילה במסעדת "סינטה בר" בחיפה בה עבדתי. חלק מהעבודה היה היכרות עם עולם היין שידוע שהולך יד ביד עם אוכל, ובכל מסעדה שמכבדת את עצמה תמצאו תפריט יין עשיר שלרוב מותאם לתפריט האוכל. ככל שעברנו יותר סדנאות והסברים על יין ועל יקבים ישראלים, התחלתי לאהוב יותר ויותר ללמוד על העולם הגדול הזה שנקרא עולם היין. בתכלס, רובנו נהנים מיין גם בלי לדעת מה הבציר שלו, מאיזה סוגי ענבים הוא הופק, על איזה סוג אדמה הכרמים נשתלו וכו'.

אחד הדברים האהובים עלי הוא ביקור ביקבים ישראלים ולשם כך נוצרה סדרת הכתבות הזו! הרבה יקבים בארץ פועלים בשבת ככה שסגרתי לכם פינה אם אתם מחפשים מה לעשות בשבת, ולרוב שאר היקבים שאינם עובדים בשבת עובדים בימי שישי בבוקר ואף מפיקים אירועי טעימות יין ואוכל בימי שישי או חמישי, במיוחד בשביל מי שלא רוצה להגיע בשבת.

והפעם, יקב בן חיים הנמצא ברמת השרון.

יקב בן חיים הוא יקב בוטיק משפחתי מהותיקים בארץ שהתחיל את מסורת ייצור היין בשנת 1932 באיזור קוטנר שברומניה. כאשר המשפחה עלתה לראשונה לארץ, היא הקימה במגדל העמק את המפעל הראשון בארץ לייצור חביות יין. בשנת 1970 הקימו רות ואלי בן חיים יקב ביתי בביתם ולאחר שחלפו 27 בצירים הם החליטו לייסד יקב בוטיק שעבר כמה מיקומים עד שהגיע למתחם האקולוגי שבו הוא נמצא היום ברמת השרון. מידע נוסף על ההיסטוריה של היקב תוכלו למצוא באתר היקב כמובן.

יקב בן חיים מציע מספר מגוון של אופציות לביקור בין אם זה אירועים ביקב, טעימות וסיורים פרטיים או מסורת שישי שבה אני ביקרתי ומתקיימת מזה עשור ולדעתי זה הדבר שהכי מייחד את היקב ומבדיל אותו משאר היקבים בארץ. כשתגיעו בשישי בעצם תכירו יקב בקצב אחר לגמרי, תרתי משמע.

המסורת של ימי שישי בעצם מתחילה בכל יום שישי משעה 14:00 ובעצם היקב הופך את אווירת הרוגע והשקט שכל כך מאפיינת יקבים, לאווירה של מסיבה כאשר איתי בן חיים, היינן הראשי, מוסיף לאווירה עם נגינה בלייב בסקסופון בין כל הרוקדים ביקב.

ובאמת זה מה שהיה. יצרתי קשר עם היקב לפני ההגעה, שמרתי מקום והצגתי את עצמי. הגענו ליקב בשישי לחגוג יום הולדת חברה ואני  בשעה 13:00 כדי להספיק לקשקש ולהנות מטעימות היין שקיבלנו ומפלטת הגבינות הקטנה. בשעה 14:00 כמו שעון, המוזיקה הוגברה והשולחנות שלידנו התחילו להתמלא וממש הורגשה אווירה של מסיבה.

לרגע שכחנו שאנחנו ביקב, המוזיקה הייתה מעולה ואני באמת לא יודעת להסביר איך זה שנגינה של סקסופון עושה כזה קסם במוזיקה, זה פשוט היה מדהים! הדבר שהאפיל על האווירה היא כמות האנשים, אבל במסיבה כמו במסיבה – צפוף. וצריך לדעת את זה. כמות האנשים שהגיעו הייתה מעבר למה שהמקום יכול להכיל, זה הורגש מאוד, ולצערי אחד הדברים שנפגעו היו השירות שהיה איטי ונאלצנו לבקש כמה פעמים כוסות יין ופלטת גבינות, עד שהלכנו פעם אחת להביא את כוסות היין לעצמנו.

חשוב לי לציין כמו על כל יקב שאני מבקרת בו את איכות היין – היין באמת מעולה. טעמנו גם מהיינות הלבנים והאדומים שהיו ברמה גבוהה מאוד, לרוזה פחות התחברתי. אחד הדברים שהוסברו לנו בטעימות הוא שהיקב לא משווק יינות שלא עברו לפחות 3 שנים משנת הבציר שלהם ויש לכך משמעות רבה והשפעה גדולה על הטעם והאפקט של היין. מעבר לאיכות היין, כמו שהבנתי מכם שחשובה לא פחות – איכות פלטת הגבינות שהייתה מפנקת עם כמות גדולה של גבינות, עלי גפן מעולים ושאר ירקות (תרתי משמע). ניתן להזמין גם סלסלה עם פרוסות לחם וצלוחית עם שלושה מטבלים. צירפתי לכם תמונה של התפריט. 

מומלץ לשמור מקום מראש אם אתם מתכננים להגיע למסורת של שישי
וכמובן לתיאום סיורים או אירועים ניתן לצלצל למספר 03-5346748 

פרטים נוספים על היקב ועל מסורת שישי תוכלו למצוא באתר היקב
או בעמוד האינסטגרם והפייסבוק

ביקרתם ביקב בן חיים? ספרו לי איך היה הביקור שלכם בתגובות

מכירים מישהו שמחפש יקב ברמת השרון? שלחו לו את הפוסט

sharing is caring!
liked this post? you can share it on social media

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

כתיבת תגובה