יקב הפרופסורים – יקב ברבדו
יקב ברבדו

יקב הפרופסורים – יקב ברבדו

יקבים ישראלים

ברוכים הבאים לסדרת כתבות על יקבים ישראלים!
האהבה שלי ליין התחילה במסעדת "סינטה בר" בחיפה בה עבדתי. חלק מהעבודה היה היכרות עם עולם היין שידוע שהולך יד ביד עם אוכל, ובכל מסעדה שמכבדת את עצמה תמצאו תפריט יין עשיר שלרוב מותאם לתפריט האוכל. ככל שעברנו יותר סדנאות והסברים על יין ועל יקבים ישראלים, התחלתי לאהוב יותר ויותר ללמוד על העולם הגדול הזה שנקרא עולם היין. בתכלס, רובנו נהנים מיין גם בלי לדעת מה הבציר שלו, מאיזה סוגי ענבים הוא הופק, על איזה סוג אדמה הכרמים נשתלו וכו'.

אחד הדברים האהובים עלי הוא ביקור ביקבים ישראלים ולשם כך נוצרה סדרת הכתבות הזו! הרבה יקבים בארץ פועלים בשבת ככה שסגרתי לכם פינה אם אתם מחפשים מה לעשות בשבת, ולרוב שאר היקבים שאינם עובדים בשבת עובדים בימי שישי בבוקר ואף מפיקים אירועי טעימות יין ואוכל בימי שישי או חמישי, במיוחד בשביל מי שלא רוצה להגיע בשבת.

והפעם, יקב ברבדו, הנמצא סמוך לישוב כרמי יוסף

את יקב ברבדו הכרתי כשעבדתי במסעדה כשרה בתל אביב לפני בערך 6-7 שנים. לא ידעתי אז עד כמה יקב ברבדו נחשב ומוביל בתחומו עד שלא ביקרתי בו ושמעתי את כל הסיפור שלו, כל זה קרה כמובן בגלל העבודה שלי בחשבון האינסטגרם שלי והבנתי שאני חייבת להגיע. אז באוגוסט האחרון ממש אחרי שיצאנו מהסגר הראשון, הדרמתי מחיפה ועד לכרמי יוסף והגעתי לאחת מפינות טוסקנה שיש לנו בארץ ובפברואר חזרתי לסקר את מארז הפיקניק המפנק של היקב! גללו עד למטה לראות מה הוא מכיל 

על יקב ברבדו

יקב ברבדו החל את דרכו בשנת 2001 לאחר הבציר הראשון נבצר ובו ענבי קברנה סוביניון שהפכו ל2000 הבקבוקים הראשונים של היקב. רעיון הקמת היקב היה של זוהר (זורי) ארקין, מהנדס מזון במקצועו וחתנו של הפרופסור בן עמי ברבדו (על כן שם היקב ולמה הוא נקרא יקב הפרופסורים). פרופסור ברבדו הוא מומחה בעל שם עולמי בתחום היין והגפן. החיבור בין מהנדס מזון שמגיע מרקע חקלאי ופרופסור ברבדו הניב חיבור נוסף וכאן נכנס לתמונה פרופסור עודד שוסיוב שעבודת הדוקטורט שלו עסקה בביוכימיה של ארומת היין.

יקב ברבדו מוגדר כיקב ESTATE כאשר המשמעות היא שהיקב ממוקם בין כרמיו והיתרון בכך הוא שענבי היקב מגיעים היישר מהבציר אל היקב ותהליך הפקת היין מתחיל באופן כמעט מידי. ערכי היקב הם שילוב של הידע האקדמאי של הפרופסורים ובנוסף מסורת עבודת האדמה של שתי המשפחות שעסקו שנים בחקלאות.

כיום, היקב מייצר למעלה מ70,000 בקבוקים בשנה מזנים כמו קברנה סוביניון, מרלו, שיראז' וכדומה. לפנינו מונח נוסף ששווה להכיר – יינות היקב הנם SINGLE VINYARD, המשמעות היא שהיינות תמיד מיוצרים מאותה כרם. עולם היין הוא עולם אדיר וההשפעה של כל פעולה או מונח מקצועי אדירה ומשפיעה איך לא – על התוצר הסופי. לכן, הידע המקצועי הנרחב של הפרופסורים כאן חשוב ביותר.

פילוסופיית היין שלנו
היין שלנו קשור לחיבורים –
החיבור בין העבר והמורשת, לבין מדע ולסקרנות.
החיבור בין המסורת, לבין הרצון לייצר משהו חדש.
החיבור בין האדמה, החקלאות והשורשים, לבין מחקר מתקדם ולרצון לחדש.
החיבור בין עושר הטעמים והריחות ביינות, לבין יצירת יין מדויק.
כשהקמנו את היקב פעלנו מתוך חיבור – חיבור ואהבה לידע, לטעמים ,לריחות ומעל הכל – לאדמה.

מתוך האתר של יקב ברבדו

אז אמרנו שהיקב נחשב ESTATE והיתרו המדהים בכך הוא כשמגיעים ליקב, יש חוויה שהיא ייחודית לכל יקב שנמצא בין כרמיו. הביקור שלנו ביקב כלל סיור בחלק מהכרמים הצמודים ליקב (ליקב יש כ-200 דונם של כרמים! גם אם היינו רוצות מאוד אי אפשר להגיע לכל הכרמים) והסבר מפורט מחן המדהימה, מנהלת מרכז המבקרים, על הכרמים שאנחנו רואות מולנו. הגענו בתקופת הבציר ולכן חלק מהאשכולות טרם נבצרו והיו ממש בשיאם וזה היה פשוט מדהים לראות! חוץ מזה שזה פוטוגני בטירוף 😉

לצערי בשבוע שהייתי אמורה להגיע לסקר את מארזי הפיקניק הייחודיים של יקב ברבדו, בדיוק נכנסתי לבידוד. אני מזמינה אתכן להיכנס להייליט של מארזי הפיקניק בעמוד האינסטגרם של יקב ברבדו ולהכיר את מארזי הפיקניק שאני כל כך מחכה להכיר!

בימים נטולי הגבלות קורונה ניתן להגיע ליקב ולקבל טעימות מודרכות בליווי פלטת גבינות, וזה מה שאנחנו עשינו. היום, היקב מציע מארזי פיקניק באמצע שבוע ובשישי. את המארזים תוכלו לאסוף ולהנות מהם בפיקניק בכל מקום שרק תבחרו או ביקב עצמו באחת מפינות הישיבה החיצוניות. בימי שישי מארזי הפיקניק מפנקים ביותר עם תוספות שרק חלמתי לנסות עד שנכנסנו לבידוד אבל ברגע שאגיע לשם כמובן שאעדכן גם כאן!

יקב נטע הוא בעצם דור ההמשך של יקב ברבדו. יגאל (איגי) ויעל אלוני נולדו לתוך מורשת של מקצוענות וידע, מתוך אלה הם החליטו ליצור "נטע חדש" של יינות בלנד צעירים. המטרה – ליצור יינות שנועדו להוסיף טעם לכל רגע, ושמחה לכל לגימה. בכל בציר, נבחרים הזנים האיכותיים ביותר ומהם יוצרים בלנדים שמשתנים מבציר לבציר.

אנחנו מאמינים בחופש המחשבה ובעשייה שיש בה אהבה. אנו מייצרים בלנדים מקוריים, שהשילוב בין זניהם מייצרים חווית טעם נפלאה. התשוקה שלנו ליצירתיות ולחדשנות מאפשרת לנו לייצר יינות בעלי אופי שונה בנוף השגרתי והמוכר בעולם היין, ובכך אנחנו משאירים מקום להפתעות מענגות ומרגשות. הכל פתוח בכל שנה, והרכבי הזנים נבחנים ביחס לטעם ולתוצרות הפרי כפי שהאדמה מניבה באותו בציר. אנחנו מסיירים בכרמים שלנו ובכרמים סמוכים אלינו במשך כל השנה, ומבקשים מהכורמים המובחרים לספק לנו ענבים לעונה המתקרבת. הבחירה שלנו אותנטית ומונחית רק מדבר אחד – האיכות. אנחנו אוהבים כל שלב בדרך, ומרגישים ברי מזל שנפל בחלקינו להיות חלק ממורשת משפחתית המושתת על מקצוענות ועל אהבה לאדמה עליה אנו חיים ומגדלים את משפחותינו. זוהי זכות גדולה עבורינו לשתף אתכם במלאכת ידינו.

מתוך האתר של יקב נטע

יקב ברבדו בעיניי הוא יקב שהביקור בו חובה לכל מי שאוהב יין. יין איכות רמה גבוהה שרק הולכת ומשתפרת, מרכז מבקרים ברמה גבוהה, יפיפה, פשוט איזור שכולו שלווה וחווית יקב מובטחת. אני אחזור בקרוב.

ממליצה לצלצל ליקב מראש ולהזמין את המארזים כדי שרק תצטרכו להגיע, לאסוף ולהמשיך לדרככם.
במידה ואתם מתכננים להישאר ביקב – יש לתאם מקום מראש.

היקב פתוח בימי ראשון עד חמישי מ 10:00 – 16:00
בימי שישי מ10:00 – 14:00
היקב כשר ולכן סגור בשבת.

מארז פיקניק של יקב ברבדו

מארז הפיקניק של יקב ברבדו בין העשירים שסיקרתי! ניתן לבחור בקבוק יין מהמבחר הקיים ביקב (לבקבוקים מסדרת הפרימיום יש להוסף 50 ש"ח למחיר המארז), לצד היין תקבלו זוג כוסות זכוכית, סכו"ם וצלחות לזוג. בגזרת האוכל תקבלו פלטת גבינות מגוונת, ירקות טריים, סלט קטן, לחמים, זיתים, מטבלים ותוספות משתנות. ניתן להנות מהמארז בחצר הגדולה של היקב ואין צורך לצאת מחוץ ליקב כשאפשר להנות מחווית יקב אמיתית באחד היקבים הטובים שיש לנו בארץ!

עלות המארז – 250 ש"ח.

סיקור המארז נמצא כאן

כתיבת תגובה