יקב שאטו גולן

יקבים ישראלים

יקב שאטו גולן

ברוכים הבאים לסדרת כתבות חדשה על יקבים ישראלים!
האהבה שלי ליין התחילה במסעדת "סינטה בר" בחיפה בה עבדתי. חלק מהעבודה היה היכרות עם עולם היין שידוע שהולך יד ביד עם אוכל, ובכל מסעדה שמכבדת את עצמה תמצאו תפריט יין עשיר שלרוב מותאם לתפריט האוכל. ככל שעברנו יותר סדנאות והסברים על יין ועל יקבים ישראלים, התחלתי לאהוב יותר ויותר ללמוד על העולם הגדול הזה שנקרא עולם היין. בתכלס, רובנו נהנים מיין גם בלי לדעת מה הבציר שלו, מאיזה סוגי ענבים הוא הופק, על איזה סוג אדמה הכרמים נשתלו וכו'.

אחד הדברים האהובים עלי הוא ביקור ביקבים ישראלים ולשם כך נוצרה סדרת הכתבות הזו! הרבה יקבים בארץ פועלים בשבת ככה שסגרתי לכם פינה אם אתם מחפשים מה לעשות בשבת, ולרוב שאר היקבים שאינם עובדים בשבת עובדים בימי שישי בבוקר ואף מפיקים אירועי טעימות יין ואוכל בימי שישי או חמישי, במיוחד בשביל מי שלא רוצה להגיע בשבת.

והפעם,יקב שאטו גולן, הנמצא בדרום רמת הגולן.

יקב שאטו גולן היה ברשימת חמשת היקבים ששמתי לעצמי כיעד חובה בשנת 2020, בעיקר בגלל שהכרתי את היינות המצוינים ומהתמונות שחד משמעית מצהירות – יש כאן את אחד היקבים היפים בארץ. 

מי תיאר לעצמו אי פעם שייעלמו לנו ארבעה חודשים מהחיים הודות למגפה עולמית שמתרחשת פעם במאה שנה? לא אני. ועדיין, אף מגפה לא באמת תעצור אותנו וברגע שנרגע הגל הראשון ויצאנו מהסגר, תיאמתי הגעה ליקב עם גילת, אחת מבעלי היקב. אם כבר לחכות בציפייה להגיע ליקב, אז ליקב כזה.

יקב שאטו גולן
יקב שאטו גולן

כמה מילים על יקב שאטו גולן

יקב שאטו גולן החל את דרכו בשנת 1996 כאשר נטעה המשפחה 131 דונם של ענבי קברנה סוביניון ומרלו בדורם רמת הגולן. שלוש שנים לאחר מכן, הפכה שנת 1993 לשנת הבציר הראשון בה ייצרו את 7,000 בקבוקי היין הראשונים של היקב. מאז היקב כמובן התפתח, כמות הבקבוקים שהיקב מייצר גדלה משמעותית וכל זה תוך חיבור לאדמה ולכרמים שניטעו ראשונים ומהם עלה הרעיון של הקמת היקב. 

כל הכרמים מהם מופקים יינות היקב נמצאים בבעלות מלאה של היקב ובמרחק נסיעה קצר ממנו. לבעלי היקב חשוב לשמור על קשר בין חומר הגלם ליין יחד עם הסיפור שמתחיל מהאדמה והמשפחה שאמונה על טיפול בכרם יחד עם צוות היקב.

החוויה שלי מהיקב

הדבר הראשון שאמרתי כשהגענו ליקב היה שהוא פשוט נראה כמו הממלכה של מלכת הלבבות מהסרט אליס בארץ הפלאות. נכנסים דרך שער מתכת שחור עם עיטורי זהב, עוברים את השביל הרחב המוקף בורדים וגפנים, חוצים את המדשאה הענקית ומגיעים למבנה היקב היפייפה והעטוף בצמחיה ירוקה. בפנים לא תמצאו את אליס ולא את מלכת הלבבות אלא את מרכז המבקרים עם מיכלי ענק המלאים יין וההפתעה – חדר החביות המטורף של היקב.

יקב שאטו גולן

הכרתי את יקב שאטו גולן בתור מלצרית בגיל 21, ובכלל מישהי שלא אהבה יין (בחיי!) עד אותו תפקיד זוהר, "אליעד" של שאטו גולן היה בין הבקבוקים הראשונים שמכרתי לשולחן במסעדה. אחר כך גם הבנתי שהוא יין הדגל של היקב וכשטעמתי אותו הבנתי למה. יין זני מענבי קברנה סוביניון כמובן מהכרמים של היקב. נחשו איזה יין מתיישן לו בכיף אצלנו עכשיו בבית? נכון.

לפני הביקור שלכם

הגענו לחלק החשוב ביותר – הביקור שלכם. הביקור ביקב כולל טעימות יין המלוות בהסברים מקצועיים להפליא של צוות היקב, זו גם הסיבה שלא ארחיה עוד ועוד על היקב כי תאמינו לי שאת הסיפור על היקב ועל היינות כדאי לכם לשמוע ממקור ראשון. 

עלות הטעימות היא 45 ש"ח וכדי להנות מחווית שירות אישית – יש לתאם הגעה מראש.

היקב פתוח בימי שבת. את היינות של היקב ניתן לרכוש באתר היקב וכמובן בעת הביקור שלכם שזו בוודאי ההמלצה שלי!

יקב שאטו גולן

It's so nice to have you here!

sign up to the blog's newletter and get alerts on new posts and news! no spamming, only the good stuff