חוויה מעוררת חושים בהאוס אוף בולס – אמסטרדם

HOUSE OF BOLS

אמסטרדם, העיר בעלת מאות המוזיאונים, קופי שופס, תיירים, מאנצ' בכל פינה ושוב – מוזיאונים. בכל פינה ואיזור אליו תגיעו באמסטרדם תמצאו לפחות מוזיאון אחד! והוא לא חייב להיות אחד גדול כמו מוזיאון הרייק או מוזיאון ואן גוך, הוא יכול גם להסתכם במוזיאון שכולו מוקדש למקטרות או מוזיאון שכולו נמצא בתוך סירה באחת התעלות בעיר. את הטיול האחרון שלנו חילקנו כך שהיה יום אחד שכולו היה מוקדש למוזיאונים, וHOUSE OF BOLS היה אחד מהם. הכניסה אליו לא עלתה לנו כסף כי הגענו עם כרטיס AMSTERDAM PASS עליו אכתוב בפוסט אחר (קישור יופיע כאן בקרוב).

את חברת BOLS אני הכרתי לראשונה בקורס ברמנים מדופלם שעשיתי אחרי הצבא כשלרגע קטן היה בי רצון לעבוד בתחום הברים לכל החיים. עם הזמן החלום הזה נעלם אבל האהבה לעולם האלכוהול נשארה וכשגיליתי על המוזיאון היה לי ברור שאנחנו חייבים לבקר בו כשנגיע לאמסטרדם. המוזיאון כולו הוא חוויה שמשלבת טעם, ריח וכמובן צפיה בהיסטוריה של המזקקה העובדת הכי ותיקה בעולם. 

לוקאס בולס נולד בשנת 1652 בתקופה שנקראה תור הזהב. באותה תקופה הולנד הייתה מעצמה קולוניאלית, והובילה את העולם במסחר בינלאומי. אוניות סחר מכל קצוות העולם עוגנות בנמליה של אמסטרדם, ומביאות איתן כל טוב מרחבי העולם, בין השאר תבלינים ועשבים מיוחדים שמעולם לא נמצאו באירופה. לוקאס בולס הבין את הקסם שקיים בעשבים ובצמחים האלו, הוא מקים מזקקה קטנה בפאתי אמסטרדם ומתחיל לייצר את הליקרים המפורסמים.
במשך מאות שנים הועבר המתכון הסודי מאב לבן, ובשנת 1816 נקטעה השושלת והחברה נמכרה, אך לא לפני שמשפחת בולס קיבלה התחייבות כי שמה ומתכוניה ישמרו לעד. מאז ועד היום, התפתחה והתרחבה המזקקה והיא מייצרת ומשווקת את הליקרים שלה לכל מקום בעולם.

כמו שכבר אמרתי, המוזיאון משלב גם את חוש הריח והטעם כחלק מהחוויה הכללית. כשתיכנסו למוזיאון תקבלו בקבוקון קטן עם נוזל אדום והסבר קצר ואני מצטטת "אנחנו לא יכולים להגיד לכם מה יש בבקבוק חוץ מזה שהוא מכיל אלכוהול. במהלך הסיור תגיעו לדלת, כשהיא תהפוך להיות ירוקה תפתחו אותה וכנסו ותעקבו אחרי ההוראות" (הם אמרו את זה באנגלית אוביסלי). לא אעשה לכם ספויילר , אבל זאת חוויה אדירה ששווה לחכות בשבילה בתור לדלת. אה! ותרשמו את כתובת המייל שלכם איפה שהם אומרים כי ישלחו לכם סרטון שלכם מגיבים למשקה המוזר הזה.

במהלך הסיור גם תגיעו למסדרון צבעוני מלא בבקבוקונים עם הטעמים הקיימים של חברת BOLS, ותוכלו להתרשם מהארומות המיוחדות והחזקות שיש לכל בקבוק ליקר. לא קשה לנחש את הטעמים על פי הריח, אבל אם בכל זאת התקשיתם, מעל כל בקבוק יש את התשובה הנכונה. הסיור מלווה במדריך קולי במגוון של שפות, אותו תקבלו כבר בכניסה (יחד עם הבקבוק עם המשקה הסודי) ובסוף הסיור תגיעו לבר קוקטליים שכל הקירות שלו מצופים מראות ותוכלו להזמין בחינם ממגוון הקוקטלים שקיימים בתפריט. נחשו מה המרכיב המרכזי? נכון! הליקרים של BOLS.

אנחנו מאוד נהנינו מכל החוויה, אחרי שהיינו במוזיאון הרייק הכבד, היה פשוט תענוג להגיע למוזיאון חוויתי כזה, עם היסטוריה ועם זיכרון טוב, טעים, חמוץ, מתוק, מריר, מלוח, חם…. או בקיצור – אל תשכחו לשתות את הבקבוקון עם המשקה הסודי!

הגעתם למוזיאון בעקבות ההמלצה שלי? תייגו אותי בפוסט שלכם!
מכירים עוד מוזיאונים ששווה לבקר מהם? כתבו לי בתגובות

אהבתם את הפוסט? שתפו אותו ברשתות החברתיות

It's so nice to have you here!

sign up to the blog's newletter and get alerts on new posts and news! no spamming, only the good stuff