חמישה יקבים שאני הולכת לבקר בהם בשנת 2020

חמישה יקבים שאני הולכת לבקר בהם בשנת 2020

הפוסט הזה שונה משאר הפוסטים בסדרת הכתבות על יקבים ישראלים מכמה סיבות. קודם כל, לא צילמתי אף תמונה שתראו כאן למעט התמונה הראשית כאן למעלה. שנית, לא ביקרתי עדיין באף יקב כמובן. שלישית, החלטתי לשתף אתכם קצת יותר במה שהולך לקרות השנה, כי אם לא אשתף אתכם אז את מי?

בקיצור, לפניכם חמישה יקבים שאני הולכת לבקר בהם בשנה הקרובה. עכשיו תגידו "היי, מה זה? רק חמישה יקבים? יש כל כך הרבה!" אז אתם צודקים, יש כל כך הרבה יקבים בארץ אבל החלטתי שהפעם אפרסם את חמשת היקבים שהם בטופ של הרשימה שלי אבל ברור שאבקר ביותר השנה, מה חשבתם?? לא באתי לשחק.

היקבים שאתם עומדים לקרוא עליהם נמצאים בצפון הארץ, ארבעה מהם באיזור רמת הגולן והגליל ואחד בזכרון יעקב. תוכלו להקליק על השמות של היקבים כדי להגיע לאתר הרשמי שלהם אם אתם חסרי סבלנות כמוני וכבר רוצים להגיע לשם לפני הפוסטים המלאים שלי (חכו נו). אה ואל דאגה, בעתיד הלא מאוד רחוק יהיו גם יקבים במרכז ודרום הארץ אבל פרה פרה (או מרלו מרלו).

של ווי?

פותחת את הרשימה שלי – מעצמת היין הישראלית שכבר שנים הבקבוקים שלה נמצאים כמעט על כל שולחן חג, ארוחת שישי או מתיישנים להם באיזה ארון בבית. היקב כמובן נמצא ברמת הגולן ומציע מגוון לא נגמר של סוגי ביקורים, בין אם זה סיור יין קלאסי, השתתפות בבציר, חוויה קולינרית, סיורים פרטיים ועוד. אני הולכת לבלות שם נראה לי לפחות יומיים. מישהו יודע אם אפשר לישון שם בין החביות?

אחד היקבים היותר מצולמים בזכות העובדה שהוא נראה כאילו מישהו שכפל יקב טוסקני, העלה אותו על מטוס או חבית מעופפת והניח אותו בזהירות בדרך מחיפה לתל אביב במקום קסום כזה, אולי שמעתם עליו, שנקרא זכרון יעקב. היקב מציע מגוון של יינות שעוד לא יצא לי לטעום ופלטת גבינות שידי לא הונחה עליה עדיין אבל הסירו דאגה מלבכם, זה יקרה בקרוב.

יקב דלתון נמצא במרום גליל והוא קיבל ביקורות מעולות גם על היינות שלו וגם על מרכז המבקרים והסיורים שמתקיימים בו. אחד היינות האהובים עלי הם סדרת יינות בשם "עלמה" שהשתנתה מעט מאז שאני טעמתי מהבקבוקים שלה. היקב הזה נמצא ברשימה שלי כבר המון זמן והשנה סוף סוף ניפגש. כמה כיף לו!

את היין המעולה שלהם שתיתי כל כך הרבה פעמים שזה פשוט מחדל שעוד לא הייתי ביקב שלהם. חווווץ מזה, פרט חשוב – לפי הבנתי אפשר להגיע ליקב עם כלבים שמתנהגים יפה, או בקיצור, אני צריכה עוד כלב. היקב נמצא ברמת הגולן והוא אחד מהיקבים הטובים בארץ עם מתחם ענק ופסטורלי כיאה ליקבים בצפון הארץ עם שם צרפתי במיוחד. היין שלהם "אליעד" הוא אחד האהובים עלי בכל הזמנים של היינות בעולם.

יקב אחד מבין ארבעה שנמצאים ברמות נפתלי (באחד מהם כבר ביקרתי) על היקב הזה כתוב בכל מקום שהוא משפחתי ומצוין, ובעקבות החוויה המעולה והיין המדהים שטעמנו ביקב הקודם ברמות נפתלי, אני בטוחה שהיין שמפיק יקב 3 גפנים יהיה לא פחות ממושלם. מחכה להגיד כבר שפגשתי את המשפחה.

ביקרתם באחד מהיקבים שציינתי כאן למעלה? שתפו אותי בתגובות איזה יין שלהם אסור לי לפספס
מכירים מישהו שמחפש יקבים לביקור הבא בצפון? שלחו לו את הפוסט לרעיונות

sharing is caring!
liked this post? you can share it on social media

It's so nice to have you here!

sign up to the blog's newletter and get alerts on new posts and news! no spamming, only the good stuff