מזקקת הוויסקי הראשונה בישראל – M&H distillery

אם עוד לא הכרתם את המזקקה הראשונה והגדולה בארץ שהשיקה את הוויסקי הראשון שלה עם פרוץ מגפת הקורונה וכבשה איתו את העולם, הכניסה את ישראל לרשימה מכובדת מאוד לצד יצרניות וויסקי עולמיות – אז הגעתם למקום הנכון. הכירו את מזקקת M&H, מזקקה מארץ זבת חלב ודבש. את הסיקור המלא כולל סרטונים תמצאו אצלי באינסטגרם 

איך הכל התחיל

את המזקקה הקים גל קלקשטיין ביחד עם חבורה של יזמים הייטקיסטים  שמה שחיבר ביניהם היה האהבה לוויסקי.  לא היה להם שום ידע על הפקת וויסקי , לכן הן החליטו לפנות למאסטר דיסטילר סקוטי – דוקטור ג’ים סוואן המנוח, שהפך ליועץ הראשי של המזקקה וליווה את המזקקה מראשית דרכה. דוקטור סוואן, מומחה בעל שם עולמי לזיקוק וליישון באקלים חם, הלך לעולמו בחודש פברואר 2017.

יחד איתו הם הבינו שוויסקי מתבגר יותר מהר בחום, ובעצם מזג האוויר הישראלי שנשמע לא אופייני לוויסקי דווקא נותן כאן יתרון משמעותי ומפחית את הצורך ביישון ארוך של וויסקי כפי שמקובל בעולם הוויסקי המעריך וויסקי בעיקר בעל שנות יישון ארוכות (מאוד!) . בבדיקות מעבדה נמצא שוויסקי של   מזקקת M&H שמתיישן בחביות לכל היותר 4 שנים, מקביל באיכויות רבות לוויסקי שמייצרות החברות המובילות בעולם שמיישבנות וויסקי 18+ שנים

זה לא דבר טריוויאלי שוויסקי ישראלי זוכה בפרסים בעולם,  בטח בשנים הראשונות של פעילות המזקקה ובמקביל לפריצתה של מגפה עולמית. נוסף על זה מדובר בוויסקי שמתיישן לכל היותר 4 שנים, דבר שלא מקובל בעולם הוויסקי ובכל זאת הוא מקבל מקום של כבוד לצד ענקיות וויסקי מאירלנד וסקוטלנד. 

המוצרים של M&H

לא אכנס כאן לתהליך ייצור הוויסקי והג'ין (!) שמייצרים במזקקה, בשביל זה אני ממליצה להגיע לסיורים במזקקה ובתחתית הכתבה הזו גם תקבלו קוד הנחה להזמנת סיורים או רכישת מוצרים באתר – אבל עד שתגיעו, בואו נדבר על המוצרים של M&H.

וויסקי 
וויסקי קלאסיק – הוויסקי הקלאסי של M&H מבוסס על חביות אקס ברבן מובחרות וחביות יין אדום STR שיושנו תחת השמש התל אביבית. הוויסקי בעל ניחוחות של וניל אשר מתאזנים נהדר עם מעט עץ אלון ורמז לפירותיות קלה ברקע.

סדרת ELEMENTS – סדרה המבטאת את השילוב בין זיקוק מסורתי לבחירה ייחודית של חביות תוך יישון באקלים ישראל וחם. הסדרה מבוססת על וויסקי קלאיק ובכל אחת מהמדורות הוא יושן בחבית שונה.

SHERRY CASK – וויסקי קלאסיק שמיושן בחביות שרי

RED WINE CASK – וויסקי קלאסיק שמיושן בחביות של יין אדום מהיקבים הטובים בארץ

PEATED CASK – וויסקי קלאסיק שמיושן בחביות בהן היה וויסקי מעושן

עד כאן, הסדרות הקבועות והקלאסיות של המזקקה, מכאן אנחנו ממשיכים ל"אייפקס" או בעברית פסגה היא סדרה המשקפת את שיא היצירתיות והרוח החדשנית של המזקקה. הסדרה כוללת ביטויים מתחלפים של חביות בודדות או מהדורות מוגבלות שנבחרו במיוחד ע"י המזקק הראשי של M&H. כל ביטוי של המזקקה הוא סינגל מאלט שמיוצר לפי הסטנדרטים הסקוטיים המחמירים ביותר, תוך ניצול אזורי האקלים והמאפיינים הייחודיים של ישראל. המהדורות משתנות מפעם לפעם ועל סוגי הוויסקי כמובן ניתן להתעדכן ולרכוש באתר המזקקה 

יש אפשרות לרכוש בקבוק של הוויסקי הקלאסישל המזקקה ולהדפיס עליו שם (ממש כמו בתמונה למטה!) מזמינים בקבוק כזה דרך האתר וכותבים מראש את השם שלכם או של מי שתרצו להפתיע בוויסקי עם תווית אישית.

ועוד דבר שאפשר לתאם דרך האתר זה הזמנה של דיסטירלי אקסקלוסיב – מהדורת מזקקה בלעדית – ובעצם מוזגים במזיגה ישירה לתוך בקבוק שיהיה ייחודי לכם, וויסקי מחבית נבחרת ומשתנה שבעצם כל מזיגה שונה מהקודמת כך שיש לכם בבקבוק וויסקי יחיד במינו. על התווית ממלאים ידנית את שמכם ויש פה מזכרת מהממת לחובבי וויסקי.

אני לגמרי חושבת שזו מזקקה שסוגרת כל פינה אפשרית לחובבי וויסקי, לפעילות ביומולדת, למתנה וכמובן שלא רק ביומולדת! את הכל אפשר לתאם דרך האתר, וחכו כי לכם הטבה עד סוף אוקטובר 😉 

 

ג'ין
נוסף על וויסקי, גם ג׳ין משובח מייצרים כאן, לא פחות מארבעה סוגים שונים!

ג’ין לבנטין – תזקיק שמושרה עם תבלינים איזוריים כמו זעתר, קינמון, פלפל שחור, קליפות תפוז או ליון. הוא הבסיס לכל שלושת סוגי הג'ין הנוספים במזקקה 

ג׳ין מיושן – ג'ין לבנטין שעבר יישון לכמה חודשים בחבית יין אדום STR אשר מאזנת את הטעמים ומוסיפה טעמי עץ ווניל עדינים.

וג׳ין מעושן – מהדורה בלעדית שנמכרת רק במזקקה בתל אביב, ג'ין לבנטין שהתיישן כמה חודשים בחבית איילה שמעניקה
לג'ין טעם מעושן. 50% אלכוהול. 

ג׳ין נייבי – ג'ין לבנטין במהדורה מיוחדת שיוצרה בהזמנה אישית והפכה למוצר נוסף בסדרה – ג'ין לבנטין מחוזק מאוד – 57% אלכוהול

עד סוף חודש אוקטובר 2021,
תקבלו 10% הנחה על רכישה באתר או הזמנת סיורים במזקקה
בהזנת הקוד SHELLY

 (מלבד סדרת אייפקס ו Distillery Exclusive)

הסיורים ואירוח במזקקה

במרכז המבקרים של המזקקה יש מגוון של סיורים אליהם ניתן להגיע והתיאום מאוד נוח – הכל דרך האתר ולפי תאריכים קבועים מראש. אני הגעתי לסיור שנקרא "הסודות מחדר החביות"   והוא כולל סיור במפעל בכל תחנות הייצור של הוויסקי, הסבר על ההיסטוריה של המזקקה, על וויסקי בכללי ו6 טעימות וויסקי – 2 הישר מתוך החבית וארבע נוספות בטעימה מודרכת לאחר הסיור.

מלבד הסיור הזה כמובן שיש אופציות נוספות כמו טעימות וויסקי ושוקולד או גבינות, סדנאות קוקטלים, סדנאות בלנדינג, טעימות ג'ין וכו'. בנוסף לסיורים אפשר גם לתאם אירועים קטנים וגדולים, עסקיים ופרטיים, בתוך המזקקה. סיפרו לי על חתונה שהייתה כאן אפילו!

הסיור שעברנו היה מקצועי, מעמיק וחוויתי! הוא מומלץ בחום למי שרוצה ללמוד על עולם הוויסקי מהבסיס, לטעום וויסקי ישראלי משובח, להגיע לחוויה ייחודית ומשכרת חושים במזקקת וויסקי הראשונה והגדולה בארץ שזוכה לשם עולמי ומביאה כבוד גדול למדינה. 

עד סוף חודש אוקטובר 2021,
תקבלו 10% הנחה על רכישה באתר או הזמנת סיורים במזקקה
בהזנת הקוד SHELLY

 (מלבד סדרת אייפקס ו Distillery Exclusive)

כתובת המזקקה – התחייה 16, תל אביב-יפו
טלפון לבירורים – 03-6320491

It's so nice to have you here!

sign up to the blog's newletter and get alerts on new posts and news! no spamming, only the good stuff