יקב רמות נפתלי

יקבים ישראלים

יקב רמות נפתלי

ברוכים השבים לסדרת הכתבות על יקבים ישראלים!
האהבה שלי ליין התחילה במסעדת "סינטה בר" בחיפה בה עבדתי. חלק מהעבודה היה היכרות עם עולם היין שידוע שהולך יד ביד עם אוכל, ובכל מסעדה שמכבדת את עצמה תמצאו תפריט יין עשיר שלרוב מותאם לתפריט האוכל. ככל שעברנו יותר סדנאות והסברים על יין ועל יקבים ישראלים, התחלתי לאהוב יותר ויותר ללמוד על העולם הגדול הזה שנקרא עולם היין. בתכלס, רובנו נהנים מיין גם בלי לדעת מה הבציר שלו, מאיזה סוגי ענבים הוא הופק, על איזה סוג אדמה הכרמים נשתלו וכו'.

אחד הדברים האהובים עלי הוא ביקור ביקבים ישראלים ולשם כך נוצרה סדרת הכתבות הזו! הרבה יקבים בארץ פועלים בשבת ככה שסגרתי לכם פינה אם אתם מחפשים מה לעשות בשבת, ולרוב שאר היקבים שאינם עובדים בשבת עובדים בימי שישי בבוקר ואף מפיקים אירועי טעימות יין ואוכל בימי שישי או חמישי, במיוחד בשביל מי שלא רוצה להגיע בשבת. בנוסף, מרבית היקבים עובדים בכל ימות השבוע ולכן אם יש לכם זמן פנוי – זו דרך מעולה לנצל אותו!

היקב שהיום תקראו עליו הוא יקב רמות נפתלי בגליל העליון.

יקב רמות נפתלי נמצא במושב רמות נפתלי המשקיף על עמק החולה, קרוב לגבול ישראל-לבנון. המושב, שהוקם בשנת 1945, בעל היסטוריה ארוכה ומרשימה מתקופת מלחמת העולם השניה וספג אש רבה בזמן מלחמת העצמאות ולאחר הגעתם של מתיישבים חדשים שעבדו קשה כדי לשקם אותו, היום המושב ידוע בזכות גידולי התפוחים, האגסים ואיך לא – הענבים שלו.

במושב רמות נפתלי המאכלס כ-600 תושבים, פועלים 4 יקבים (כן כן! ולדעתי זה היחס המושלם), כאמור בזכות הענבים המובחרים שגדלים על האדמה האידאלית לגידול כרמים, ויקבים קטנים וגם גדולים קונים מהכורמים ברמות נפתלי ענבים ליקבים שלהם. יקב רמות נפתלי, בניהול של היינן הראשי והבעלים – יצחק כהן, בין היתר גם הוא בין אותם היקבים שמספקים ענבים מובחרים למספר יקבים בארץ ואף מפיק עבורם יין מתוך כותלי היקב עצמו.

יצחק כהן, הבעלים, הכורם והיינן הראשי של היקב, הקים את היקב כיקב בוטיק בשנת 2003 לאחר שנים של עבודה וניסיון ביקבי רמת הגולן.  מה שהתחיל כמקצוע הפך לאחר שנים של עבודה בתחום לתחביב, ולמרות שהיקב מסוגל לייצר מאות אלפי בקבוקי יין בשנה, זוכה במגוון תחרויות יין בחו"ל, יצחק בוחר להשאיר את היקב בטווח ייצור של 10-15 אלף בקבוקים יין בשנה. במקביל, הוא מייצר יינות ומוכר ענבים מהכרמים שבבעלותו ליקבים שונים בארץ.

נכנסנו ביחד עם יצחק לחדר בו הוא אוסף ושומר בקבוקי יין מיקבים מרחבי העולם, ובקבוקים אחרונים של יינות שהפיק ומכר בעצמו, כמו היין הראשון שייצר מבציר 2003, יינות מחבלי יין מפורסמים באיטליה ובצרפת וכו'. יקב רמות נפתלי מייצר גם פורט שניתן לראות בתמונות למעלה מתוך החדר בו נשמרים היינות בשמירה תמידית על הטמפרטורה הנכונה. כמעט על כל קיר ביקב תוכלו למצוא תעודות על זכיות בתחרויות יין בין לאומיות (חוץ מאלה שנשמרות בקלסר כי נגמר המקום לתלות), בקבוקים ענקיים שיוצרו במיוחד ובקבוקים אחרונים מיין הגוורצ של היקב שמכר כמעט את כולם ובעוד מספר חודשים יהיו נוספים. מזל. תוכלו לראות גם תמונה של נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין ורעייתו נחמה רבלין ז"ל מקבלים אישית בקבוק במתנה מיצחק.

יצחק הסביר לנו על משמעות הלוגו, שהוא בעצם מטבע עברי מימי בר כוכבא שנמצא באיזור רמות נפתלי, וסיפר לנו שבקרוב תצא סדרת פרימיום שכבר זכתה בפרסים אפילו שעוד אין לה שם או תווית, והיא תהיה ממותגת בלוגו משל עצמה – של מטבע נוסף שנמצא באיזה עמק קדש, משם מגיעים מרבית ענבי היקב. על המטבע ניתן בבירור לזהות אשכול ענבים, דבר שמעיד שגם בתקופות עתיקות האיזור היה פורה בענבים. בתמונה – המטבע שייכנס לשימוש כלוגו עם השקת סדרת הפרימיום של היקב.

אנחנו הגענו אל היקב ביום שבת, אחרי סופ"ש ארוך במלון גליליון הסמוך לעמק החולה (פוסט עליו תקבלו בהמשך הסירו דאגה מלבכם). חיפשנו כמובן יקב בקרבת המלון, פתוח בשבת, ושלא יצריך מאיתנו לסטות מהדרך חזרה הביתה. קיבלנו המלצה על היקב ונסענו בערך 8-10 דקות מהמלון עד לכניסה ליקב. יצחק קיבל את פנינו, עשה לנו סיור קצר ביקב ומיד לאחריו התיישבנו על הבר ביקב וקיבלנו טעימות 7 סוגים שונים של יינות בליווי הסברים מפורטים, מקצועיים ותשובות לכל שאלה שעלתה לנו לראש. הטעימות עולות 25 ש"ח לאדם בלבד! היינות מצוינים, גם הקלים שביניהם וגם הכבדים יותר. היקב מייצר יינות אדומים, לבנים, רוזה ויינות מבעבעים קלות, הטעימות כוללות נשנושים קלים כמו קרקרים וזיתים.

אני ממליצה בחום לעבור ביקב ולפגוש את יצחק ואת הסיפורים שלו על יין מרחבי העולם, לטעום מהיין הנפלא שהוא מייצר ולקנות בקבוק הביתה! תקנו גם אחד בשבילנו כי אנחנו לגמרי שכחנו !!

sharing is caring!
liked this post? you can share it on social media

It's so nice to have you here!

sign up to the blog's newletter and get alerts on new posts and news! no spamming, only the good stuff