יקב שדות

יקבים ישראלים

יקב שדות

ברוכים השבים לסדרת הכתבות על יקבים ישראלים!
האהבה שלי ליין התחילה במסעדת "סינטה בר" בחיפה בה עבדתי. חלק מהעבודה היה היכרות עם עולם היין שידוע שהולך יד ביד עם אוכל, ובכל מסעדה שמכבדת את עצמה תמצאו תפריט יין עשיר שלרוב מותאם לתפריט האוכל. ככל שעברנו יותר סדנאות והסברים על יין ועל יקבים ישראלים, התחלתי לאהוב יותר ויותר ללמוד על העולם הגדול הזה שנקרא עולם היין. בתכלס, רובנו נהנים מיין גם בלי לדעת מה הבציר שלו, מאיזה סוגי ענבים הוא הופק, על איזה סוג אדמה הכרמים נשתלו וכו'.

אחד הדברים האהובים עלי הוא ביקור ביקבים ישראלים ולשם כך נוצרה סדרת הכתבות הזו! הרבה יקבים בארץ פועלים בשבת ככה שסגרתי לכם פינה אם אתם מחפשים מה לעשות בשבת, ולרוב שאר היקבים שאינם עובדים בשבת עובדים בימי שישי בבוקר ואף מפיקים אירועי טעימות יין ואוכל בימי שישי או חמישי, במיוחד בשביל מי שלא רוצה להגיע בשבת. בנוסף, מרבית היקבים עובדים בכל ימות השבוע ולכן אם יש לכם זמן פנוי – זו דרך מעולה לנצל אותו!

היקב שהיום תקראו עליו הוא יקב שדות אשר נמצא חצי שעה נסיעה מחיפה, בין רמת ישי ליקנעם עילית.

ביקב שדות ביקרתי כבר 3 פעמים, פעמיים בקיץ בסביבות חודש אוגוסט ופעם אחת באפריל ביום ההולדת שלי. אחת הסיבות שהכי כיף לחזור לבקר ביקב שדות (מלבד היין והאוכל כמובן) היא המרפסת הענקית אשר ממוקמת ממש מעל אחד הכרמים של היקב, ומול נוף שייך אברייק וגבעות מנשה, ובריכות המים של האיזור. בעונות הקיץ, תוכלו לראות את הכרמים בשיאם, מלאים בעלים ובאשכולות ענבים, ואפילו לבקר בשדה החמניות שנמצא באיזור.

היקב החל את דרכו בשנת 2009, עם נטיעת הכרם הראשון. בשנת 2012 לקראת הבציר הראשון, הוקם היקב בלב הכרמים. היקב מוגדר כ- Estate Winery היות והענבים מגיעים מכרמי היקב בלבד . היקף הייצור לבציר , נכון להיום הוא כ – 8,000 בקבוקים , בסדרות של יין אדום, יין לבן ורוזה.

ניתן להגיע ליקב ולהזמין מהתפריט המגוון והמדהים שהיקב מציע – פלטת גבינות, סלטים רעננים, פלטות דגים כבושים, לחמים, קרפצ'יו סלק, לבנה ועוד. תפריט היקב הנו חלבי וכשר. תוכלו להתפנק על בקבוק יין אשר מיוצרים כמובן ביקב, להזמין כוס או לבקש סבב טעימות מהמגוון הקיים. 

בסיור במרכז המבקרים של "יקב שדות" ניתן לחוות את כל שלבי תהליך ייצור היין. התחלה בסיור בכרם הצמוד ליקב – טעימת הענבים, הבחנה בין הזנים השונים והבנת שלבי הגידול והטיפול בכרם. המשך בסיור בקומת המרתף שם מיוצר ומתיישן היין, הסבר על הציוד, על מיכלי התסיסה, חביות העץ וכל תהליך הייצור. ולסיום טועמים את יינות היקב מול הנוף ומשלימים את החוויה מהענב בכרם ועד טעימת המוצר הסופי. הסיורים ליחידים וקבוצות בימים א'-ו' בתיאום מראש.

ניתן ואפילו כדאי לצלצל ישירות ליקב ולשמור שולחן או לתאם סיור ביקב. באחת הפעמים שביקרתי ביקב אפילו הגיעו חתן וכלה להצטלם ביקב ובכרמים מסביב. המחירים ביקב מאוד נוחים, המנות בתפריט גדולות יחסית ליקבים אחרים שביקרתי בהם, והן מעולות לחלוקה! בקיץ מעט חם לשבת בחוץ אבל יש מאוורר גדול שמוסיף לבריזה הקיימת.

הכרמים הממוקמים ליד היקב, הבריזה מההרים, אוכל ויין מצויינים הם כל הסיבות שצריך בשביל להגיע ליקב שדות. או לחזור בפעם הרביעית אם מדברים עלי 😉

אתר היקב : http://sadot-winery.com/

It's so nice to have you here!

sign up to the blog's newletter and get alerts on new posts and news! no spamming, only the good stuff