אמנות הטקסטיל

אמנות הטקסטיל

אמנות הטקסטיל

מאת : שיר ועדי

בואו נדבר על טקסטיל.
רובנו פוחדים ממנו ונרתעים מבחירת טקסטיל בשלב עיצוב הבית ואף דוחים את שלב בחירת הטקסטיל שנים רבות אפילו כשכבר כל שאר חלקי הבית עומדים מוכנים ומחכים לטקסטיל שאנחנו אוהבים. 
בחירת טקסטיל לבית הוא חלק בלתי נפרד מהעיצוב הכולל ולרוב הוא הדבר שמשלים את העיצוב,
בין אם בחרתם בסגנון עיצוב אחד או שילבתם כמה סגנונות (כמו שכבר דיברנו על זה ממש כאן) 
ובין אם אתם אוהבים צבעים חזקים או צבעים שקטים ועדינים (וגם על זה דיברנו כאן)

טקסטיל אצל הרבה אנשים מסתכם בכמה כריות בסלון או חידוש סט המצעים, אבל למה בעצם?
יש מגוון כל כך רחב של מוצרי טקסטיל שיכניסו אפי לבית שלכם,
אז בואו באמת נתחיל.

זה שבעצם בלעדיו עיצוב הבית לא מושלם ולא מוכן. זה שכל מעצב משלב אותו בכל דרך אפשרית, ואם אפשר גם בכל פינה!  טקסטיל, שם כולל לבדים, סריגים ואריגים, אשר שילובם בעיצוב הבית ניתן להיעשות בדרכים מגוונות והוא אכן מעניק את האווירה המשלימה ולא בכדי.

בראש ובראשונה, מדובר בחומרים רכים, אשר נוכחותם נוסכת מאפייני רכות, זרימה ותנועה, ומייצרת עניין שונה וניגוד משלים לכל החומרים ה"קשים" המרכיבים את עיצוב החלל – אריחי ריצוף וחיפוי, משטחים מסוגים שונים, אלמנטים מבניים ועוד. מעבר לרכות, שילובי טקסטיל לגווניהם השונים – וילונות, בדי ריפוד, מרבצים והדומים המעוצבים על טהרת המראה המרופד ועוד, הינם כלים ליציקת תכנים וערכים מגוונים.

בנוסף, יצירת או הדגשת סגנון עיצובי – דרמטי או קליל, זרוק או מוקפד. אמרה מסוימת שאנו רוצים להדגיש. הדגשת הטעם האישי והאופי של הבית שלנו יכולה להתבטא בצורה מאוד ברורה בעזרת טקסטיל נכון ומתאים.

שימוש בטקסטיל אף מהווה פתרונות יצירתיים לשמירה או עיצוב מחודש לרהיטים ישנים, דוגמת הלבשת כיסאות בעזרת ריפוד חדיש וטרנדי. אם ניקח שנים אחורה וניזכר בסלון הטיפוסי של הבית הישראלי, ה"טופ" של שימוש בטקסטיל הווילונות, שנתלו על מסילות בנאליות והרציונל לשילובם בחלל היה בדרך כלל פרקטי- הצללה, או הסתרה של חלון לא אטרקטיבי.

עם הזמן גברה ההכרה בכוחו של הטקסטיל להעשיר את המרחב הביתי, וכיום, אנו יכולים לראות שהשימוש בוילונות הוא על בסיס יום יומי בעולם העיצובי, ויותר מכך הוא אף נחוץ ורצוי להשלמת המראה העיצובי של אותו חלל אנו רוצים לעצב.

בנוסף לוילונות, אנו יכולים להכניס טקסטיל בצורת מרבצים וכריות גדולות, אשר קיבלו לגיטימציה "להיזרק" בחלל המגורים ואף הנחה של כרבולית נאה על פינת הספה שהפכה למשהו מאוד עיצובי ושיקי. יש אין סוף דוגמאות ואפשרויות מרהיבות, סוגי בדים מכל הסוגים, ופלטת גוונים עשירה ומרהיבה, חלקה, עם טקסטורה ואפילו pattern (דוגמא) מיוחדת.

עיצוב בעזרת חומרים טבעיים אשר הפך לטרנד בשנים האחרונות ורבים מבקשים היום להכניס הביתה, מביא איתו סוגי טקסטיל כמו צמר, פשתן, כותנה, יוטה, סיבי במבוק, עור ועוד.

חשוב רק לזכור שפעמים רבות החומרים הטבעיים דורשים תחזוקה גבוהה יותר מחומרים סינתטיים או סינתטיים למחצה וכי הם אינם מתאימים בהכרח ובאופן מידי לכל סוגי המטרות.

לסיכום, תמצתנו לפניכם את עולם הטקסטיל, שהוא ללא ספק נישה עיצובית מהותית, הכרחית ודומיננטית לצורך הלבשת הבית שלנו.
אל תוותרו עליו בשום פינה בבית, כי הוא לגמרי עושה את העבודה!

נעים מאוד, אנחנו שיר ועדי, צמד אחיות המתמחות בעיצוב פנים והום סטיילינג לבתים פרטיים וחללים מסחריים.

ניתן למצוא אותנו בטלפון 052-5554245
ובעמוד הפייסבוק והאינסטגרם בלחיצה על האייקונים כאן למטה

sharing is caring!
liked this post? you can share it on social media

Share on pinterest
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter

כתיבת תגובה